The Amazing Spider-Man: Kā izglābt seriālu, jeb mans 6 filmu plāns

Ievads

Nepieklājīgi izklaidējošā raidījumā “Kinoblogeri runā” (kur, kā jau stāsta nosaukums, kinoblogeri nodarbojās ar verbālo komunikāciju), mēs diskutējām, kam tad bija vajadzīgs Reimija seriāla restarts. Kaut arī Uldis nepiekrita, man nebija nekādu problēmu redzēt, Pītera Parkera stāsta sākumu vēlreiz. Pie tam, būdams Spider-Man komiksu fans, es arī pieminēju, ka bija tomēr arī daudz atšķirīgo elementu (neskaitot to, ka Garfīlds ir labāks lomā).

Jauna Spider-Man filma, kā bija teikts pirms filmēšanas, ņem dažus elementus no Ultimate Spider-Man. Tika likts daudz lielāks uzsvars uz Pītera vecākiem un to nāvi, ar tādu domu, ka pie vainas bija mūsu mīļākais zaļš monstrs Green Goblin jeb Normans Osborns. Pat vairāk, šoreiz arī Pīters kļuva par Spaidiju, pateicoties Osborna laboratorijai Oscorp, kur viņu iekoda zirneklis:

oscorp

Vēl, protams, Pīteram šoreiz ir cita izskatīga meitene, Gvena Steisija nevis Merija Džeina. Kaut arī 1. daļā nav būtiskas atšķirības sakarā ar šo, tas dos pamatu turpmākām daļām, kuras es arī gribētu aprakstīt šajā rakstā. Tas, ko es uzrakstīju, ir tikai manas pārdomas par to, kas notiktu tālāk, ja es būtu scenārists. Es balstījos uz 1. filmas sižetu, dažām baumām un Ultimate Spider-Man komiksiem, tāpēc no filmu spoileriem nav jābaidās (pie tam, iespējamība, ka es pilnīgi izgāzīšos, ir mazliet vairāk par 98%).

2. daļa: The Death

R.H.I.N.O.

Šeit es varu runāt diezgan droši, jo ir jau zināms, pret ko cīnīsies Parkers: ļaundari ir Rhino (Pols Džiamati) un Electro (Džango); no citiem personāžiem pievienosies Osbarnu ģimene, Normans (Kriss Kūpers) un Harijs (džeks no Chronicle). Lai nesanāktu Spider-Man 3 situācijas, kur bija pārāk daudz ienaidnieku, es lieku uzsvaru uz Rhino kā galveno ļaundari. Filmā viņam nav jābūt absolūti stulbam (kā bija multenēs), bet gan līdzīgam Beinam no The Dark Knight Rises, tikai ar G.I.Joe tipa uzvalku.

Electro

Savukārt, Electro ir tikai Normana “henchman” (Google Translate man pārtulkoja kā “rokaspuisis” — nopietni?!). Ja godīgi, es vienkārši nevaru iedomāties, kā starp viņiem varētu būt iespaidīgas action ainas. Electro vienkārši sitīs Spaidiju ar elektrību līdz brīdim, kad Pīters aizdomāsies par kaut kādu ūdens rezervuāru & shit. Nē, viņš ir 2. plāna ļaundaris. Bet mums ir arī 3. plāns — pats Normans Osborns! Manā versijā viņš nebūs tikai vienas filmas ļaundaris, bet gan visa seriāla galvenais Nemesis. Pirmājā daļā viņš pats nebija redzams uz ekrāna, toties viņa klātbūtni Spaidīja pasaulē varēja sajust. Kā jau teicu, zirneklis, kas visu šo iesāka, bija no Oscorp laboratorijas. Tur strādāja gan Dr. Konors, lai glābtu Osborna dzīvi (viņš ir nāvīgi slims), gan arī Pītera vecāki pirms aviakatastrofas.

Osborn

Bet 2. daļā Normanam gan būs lielāka loma, kaut arī viņš vēl nav Goblins. Lai izārstētos, viņš izmanto to pašu elementu, kas dod Pīteram spēku (komiksos to sauc par Oz formulu), un tikai pašās beigās pārvēršas par Zaļo Goblinu. Manā versijā Goblins nav vienkārši aktieris maskā, bet gan destruktīvs monstrs, līdzīgs Halkam. 2. daļas Pīters jau zin, ka Normanam bija liela loma vecāku aviokatastrofā. Viņš cīnās pret Goblinu, bet Osborns ir pārāk spēcīgs. Pīters zaudē. Pat vairāk, viņš nespēj izglābt Gvenu, kuru nogalina Goblins.

Gwen

Tam-dam-dam! 2. daļa beigsies bēdīgi. Parkers ir uzvarēts, draudzene mirusi. Dark shit. Titri.

3. daļa: The Nemesis

Green Goblin

Pīters ir atriebības pilns, un kaut arī tas jau bija izmantots Reimija filmā, man liekas, ka ir vērts šeit ievest Venomu. Jo paša spēkiem Pīters nevarēs uzvarēt Goblinu, toties ar simbiotu viņam ir tādas iespējas. Pīters Parkers kā personāžs nav ideāls, viņš bieži viens ir pārāk egoistisks. Man liekas, ka aina 1. daļā, kad viņš pazemo Flešu Tompsonu vislabāk to parāda.

Venom

Tāpēc, kad Spaidijs pārtop par Venomu, viņa sliktākās īpašības pastiprinās (bet bez dejošanas). Viņš aiziet “to the dark side”, bet Merija Džeina, kura tagad ir viņa draudzene, Pīteru izglābs. Parkera vietā, par Venomu kļūst Harijs, kuram arī ir savas “daddy issues”. Harijs nespēj simbiotu kontrolēt, viņš cīnās gan pret Spaidiju, gan pret Goblinu. Beigās Goblins nogalina Hariju un pārvēršas atpakaļ uz Normanu. Viņš ir ieslodzīts. 2. plāna ļaundaris šeit varētu būt Vulture.

Harry

4. daļa: Dr. Otto Octavius

Dr. Octopus

Spider-Man No More

4. daļa notiek pēc vairākiem gadiem. Pēc 3. daļas notikumiem Pīters vairs nav Spaidījs (“but they pull me back”). Viņš beidza skolu, dzīvo ar Meriju Džeinu. Bet viņam atkal nāksies uzvilkt savas zirnekļa zeķbikses, jo ir jauns ļaundaris, kuru vajag pieveikt. Bez Oktopusa mēs nevaram iztikt: ja pirmās trīs daļas bija Normana Osborna stāsts, tad otrās triloģijas mērķis ir izveidot Sinister Six. Sinister Six ir ļaundaru grupa, kas vienmēr padara Parkera dzīvi daudz grūtāku. Grupas sastāvs vienmēr mainās, bet manā versijā tur vajadzētu būt Goblinam, Electro, Rhino, Vulture, Sendmenam un arī Oktopusam, kas visu organizēs. Tāpēc, 4. daļā mums vajag ieviest Oktaviusu, un 2. plānā arī Sendmenu. Abus Spaidījs, kurš saprot, ka nevar izbēgt no sava likteņa (“great power”), pieveic.

5. daļa: Clone Saga

Clone Saga

Īstenībā, 5. daļa ir mazliet ārpus galvenās sižeta līnijas, bet man patīk Clone Saga, un man liekas, ka to varētu labi adaptēt. Es atkal vairāk spiedīšu uz Ultimate Marvel versiju. Tur Clone Saga ir par Oktopusu, kuru valdība izlaida no cietuma. Viņš saražo vairākus Spaidija klonus, katru reizi izmainot dažus elementus, līdz ar ko viens Spaider-Mens ir skorpions, viens domā, ka ir Pītera tēvs (viņu varētu Tobijs uzspēlēt), viens ir astoņkājis & shit. Un ir Spider-Woman, kuru manā versijā spēlēs Emma Vatsone.

Emma Watson (Spider-Woman)

Viņi visi cīnās viens pret otru (izņemot Emmu, kura ir Pītera pusē), jo visi mīl Meriju Džeinu (Emma un Merija Džeina skūpstās, you’re welcome), bet viens no viņiem grib Meriju Džeinu transformēt ar Oz formulu. Anyway, pēc tam kad paliek tikai Spider-Woman un Spaidījs, izrādās, ka pie visa vainīgs bija Otto, un to abi arī pieveic. Otto ir aizsūtīts superļaundaru cietumā. Pēctitru aina: tur viņš satiek Goblinu un citus; mēģina pierunāt viņus apvienot spēkus, lai iznīcinātu Parkeru.

Clone Saga

6. daļa: Sinister Six

Ultimate Six

Un tagad man ir dilemma. Kā lai episkāk nobeigtu seriālu? Un kā Pīters viens pats uzvarēs visus sešus ļaundarus? Atbilde ir ļoti vienkārša: The Avengers. Jā, abu seriālu tiesības pieder citām studijām, bet manā ideālā pasaulē, kur Emma velk triko un taisa trikus, viss ir iespējams. Tāpēc, 6. daļas apraksts ir visai īss. Sinister Six cīnās pret Spaidīju, Spider-Woman un Avendžeriem.

Avengers

Shit happens. It is epic.