Kinocast.lv klausītāju labākās filmas no 2012. gada

Behold! Piecas filmas, kurām ir tas gods iekļūt Kinocast.lv klausītāju/lasītāju 2012. gada topā! Tagad vienīgi vajadzēs kaut kā paziņot kinoveidotājiem par šo neticamo laimi (man vajadzēs AirBaltic biļeti līdz Los Angeles, binokli, Betmena grappling hook un stikla griezēju). Balsojot, vajadzēja izvēlēties labāko filmu no 45 opcijām (visus var redzēt šeit), no tām 24 saņēma vismaz vienu balsi. Bet pieciniekā iekļūva:

5. The Hobbit: An Unexpected Journey (6.11%)

The Hobbit: An Unexpected Journey

Man liekas, ka tviterī daudz vairāku sarunu bija par HFR, nevis par pašu filmu. Bet tas netraucēja izbaudīt piedzīvojumus Šīrā — jaunās triloģijas sākums ierindojās 5. vietā.

4. Looper (6.87%)

Looper

Bet Hobitus ar viņu lielo budžetu (270m?!) apdzina viena no labākām sci-fi filmām dekādē Looper (30m, beyatch). Laika ceļošanas filmā no Raiena Džonsona bija viss, ko mēs no tās gaidījām — gudrs sižets, iespaidīga spēle no Levita un izcils vizuāls stils. Vairāk par filmu stāstījām podkāstā.

3. Moonrise Kingdom (10.69%)

Moonrise Kingdom

Ļoti patīk, ka četras filmas no piecinieka mēs redzējām “Kinoblogeri piedāvā” seansos. Diemžēl, ar Moonrise Kingdom nesanāca (damn you, Baltijas Pērle!). Pat prezentācija bija gatava, par Vesa Andersona īpašo stilu, kas, ironiskā kārtā, bija izteikti pamanāms Moonrise filmā. Vairāk par filmu podkāstā.

2. The Dark Knight Rises (19.85%)

The Dark Knight Rises

Gandrīz divreiz vairāk balsu saņēma pēdēja Nolana Betmenfilma. Betmena restarts, var teikt, nodefinēja jauno virzienu supervaroņu filmām, līdz ar ko, ir visai iespaidīgi, ka Nolans spēja pabeigt kino-sēriālu ar tik kvalitatīvu filmu. Fun fact, tā ir otrā filma sarakstā ar Džo!

1. Cloud Atlas (20.61%)

Cloud Atlas

Un 1. vietā ir Cloud Atlas! Līdz pēdējām brīdim tā cīnījās pret Brūsu Veinu, tomēr beigās tai izdevās izraut uzvaru. Vačovski un Tikvera vizuāks šedevrs neatstāja skatītājus vienaldzīgus: vai nu tiem tā ļoti nepatika, vai nu MIND-BLOWN.

So there. Cerams, ka jums patika sastādīt kopējo topu. Tagad atliek sagaidīt komentārus “kur ir Avatars”, lai tops būtu apstiprināts.