Kinoblogeri un Jameson atbalsta festivālu RojaL

Šodien ir sācies gadskārtējais (kā nekā trešais gads pēc kārtas) kino festivāls RojaL, kas sadarbībā ar īru viskiju Jameson nelielajā piejūras pilsētiņā Rojā pulcē kino un mākslas mīļotājus. Pasākums norisinās trīs dienas no 25. – 27. jūlijam un visas trīs dienas ir piepildītas ar interesantiem un vērtīgiem notikumiem.

Festivāls piedāvā gana ekskluzīvu un romantisku iespēju – ļauties brīvdabas kino jūras malā kino platformās Strimala, Kino krāns, atpūtas centrā Otra puse, kā arī Rojas kultūras centrā. Festivāla laikā skatītāji varēs vērot tādas filmas kā “Picas”, “Mammu, es tevi mīlu”, amerikāņu klasiku, kā, piemēram, “Lēdija no Šanhajas” un arī jauno režisoru īsfilmas. Šogad RojaL ieguvis starptautisku skanējumu,jo divos vakaros festivālā tiks vērtēti Latvijas, Lietuvas un Igaunijas jauno režisoru darbi un noskaidrots labākais, kurš iegūs festivāla balvu Zilais cerību sivēns. Par iespēju noskatīties gan Latvijā, gan kaimiņos veidotās īsfilmas jāsaka paldies Jameson, kurš parūpējies par atbalstu īsfilmu programmai. Turklāt festivāla laikā būs iespējams tikties ar filmu režisoriem, veidotājiem un kino industrijas cilvēkiem, ar kuriem pasākuma programmā paredzētas gan lekcijas, gan mazliet neformālākas tikšanās.

RojaL nav par kino vien, festivāla laikā tiks atklātas četras izstādes – Āra Krauzes fotokolāžu izstāde, mākslinieka Andra Brežes izstāde Breže-Žebers, amerikāņu mākslinieka Čarlija Deivida Kellija personālizstāde ar meistarklasi bērniem, kā arī Rojas sadraudzības pilsētas Valdemārsvīkas mākslinieku izstāde Water Connection. Un festivālā noslēgumā apmeklētāji varēs pie pašas jūras klausīties klasiskās mūzikas koncertu. Tā kā jebkuram kino, mākslas vai vienkārši kultūras cienītājam būs ko redzēt un baudīt.

(Arī kinoblogeri ir sapakojuši somas un gatavi doties uz Roju, tiekamies!)

Pasākuma programma un vairāk informācijas pieejams festivāla mājas lapā www.rojal.lv