Kinoblogeri piedāvā: Looper 27. septembrī

Kinocast.lv: Looper

Beidzot, mēs nonācām pie seansa, kuru gaidīju no paša sākuma. Kad janvārī rakstīju kinoblogeriem par ideju rīkot šos pasākumus, tad pirmās filmas bija:

Hugo, Looper, Moonrise Kingdom, Nero Fiddled, Django Unchained, un Drive.

Hugo mēs noskatījāmies Oskaru naktī, Moonrise Kingdom nopirka Baltijas Pērle, Drive nenonāca līdz Latvijai un pēc 44% Rotten Tomatoes reitinga jaunājai Vūdija Alena filmai To Rome with Love (pirms tam to sauca Nero Fiddled) kaut kā negribās vispār to rādīt. Tāpēc baigais prieks, ka 27. septembrī Kinoblogeri tomēr piedāvās filmu, kura mani motivēja šos pasākumus organizēt.

“Bet kāpēc tieši sī filma”, vaicās ziņkarīgais lasītājs.

Džīsus, hold on to your horses, tūlīt pateikšu. Tam ir trīs iemesli.

Kinocast.lv: Looper

1) Džo. Manuprāt, šobrīd Levits ir viens no labākajiem aktieriem mūsu paaudzē. Viņš kļuva slavens no seriāla 3rd Rock from the Sun, bet turpināja nevis ar meinstrīm-filmām, bet gan ar indie žanru: Manic, Mysterious Skin, The Lookout, Havoc, Stop-Loss un, protams, arī Brick. Un tas ir forši, ka tagad — pēc G.I.Joe, Inception, The Dark Knight Rises viņš kļūst arī par meinstrīma zvaigzni, bet neaizmirst par mazām filmām (kuru pats tagad filmē). Looper loma bija uzrakstīta tieši viņam, tāpēc arī galvēno varoni sauc Džo.

Kinocast.lv: Brick

2) Raiens Džonsons. Es jau minēju Brick? Noir vidusskolas vesterns ir pirmā Džonsona filma ar Levitu galvenājā lomā. Pēc izcilā sākuma (izteikti labs detektīv-stāsts, stīlīgs vizuālais tonis un smieklīgs budžets $450,000) Džonsons vien uzlabo savu meistarību. Viņš turpināja ar āspratīgo (un, atkal, ļoti stīlīgo) komēdiju The Brothers Bloom, un diviem spriedzes pilniem Breaking Bad epizodēm (The Fly un nesen arī Fifty-One), bet tagad izmēģinās arī zinātniskās fantastikas žanru.

Kinocast.lv: Back to the Future

3) Ceļošana laikā. Tas gan ir viegli — man ļoti patīk sci-fi filmas par ceļošanu laikā. Manā mīļākā filma ir Back to the Future. Un man pat arī izdomāta laika triloģija, kuru kadreiz es uzfilmēšu! Tāpēc pirmās ziņas par Džonsona jauno filmu ļoti iepriecināja. It īpaši, jo Džonsonu konsultēja Šeins Karuts — filmas Primer režisors (Primer ir viena no tehniski “realistiskām” filmām par time travel).

Secinājums: Levits + Džonsons + ceļošana laikā? I’m fucking there.

Un, protams, bez filmas būs arī prezentācija no manis par time travel filmām; konkursi (un varbūt pat uzdevumi) ar vērtīgām balvām; kā arī labākā publika, ar kuru ir vērts skatīties filmas kinoteātrī. Biļetes var nopirkt šeit. var piesekot jaunajai “Kinoblogeri piedāvā” Feisbuciņa lapai, kur vienmēr varēs atrast svarīgāko informāciju par nākamājiem seansiem.

So the question is this, are you as excited as I am?