5 padomi Rūdolfam Mingam pēc “Ļaunuma atspulgs” noskatīšanas

Uzreiz sākšu ar to, ka man skauž. Kāmēr es tik runāju par rakstīšanu, par filmēšanu, Mings taisa. Jā, filma ir švaka, nav “Clerks”, nav arī “El Mariachi” vai “The Following”. Bet filma ir, CēVē var ierakstīt, un mājās meitenei parādīt (“Hey girl, wanna be in my next film?”). Tāpēc vērtēt filmu var divejādi. Ja vērtēt filmas tapšanas stāstu (pusaudzis safilmēja pa lēto), tad ir prieks par “multidarbu”. Ja vērtēt bez stāsta, vienkārši atnākt kinoteātrī un noskatīties, tad tas ir homevideo. Pie tam, ne jau tas foršākais homevideo, vācieši prot uzfilmēt daudz interesantāks (sižets, aktieri, utt.)

But fear not! Ir potenciāls uzlabot paveikto. Vai nu uz nākamo darbu, vai arī pārtaisot “Ļaunuma atspulgu”. Tāpēc te ir pieci padomi, ko varētu izmainīt, vai no kā vajadzētu turpmāk izvairīties:

  • Mūzika. JFC. Pirmkārt, tā absolūti neder filmai pēc atmosfēras (sākot no opening titriem). Ja vajag mūziku, meklē public domain, meklē Creative Commons (CC BY). Galu galā var paprasīt, lai kāda LV grupa ieraksta instrumentālus trekus. Otrkārt, miksēšana. Kas šo miksēja? Bethovens? Bieži vien ar mūziku nevarēja sadzirdēt tekstu.
  • Kadra kompozīcija. Back the fuck away. Tuvplāni ir forši, kad tev filmā spēlē Emma Vatsone (smuka), vai Džo Levits (izcils emocionāls aktieris). Filmā viņu nebija, tāpēc tādi tuvplāni bija lieki.
  • Personāži. Vai šī ir plot-driven filma, vai arī character-driven? Diezgan reti sanāks panākt abus, tāpēc būtu jāizvēlās, uz ko koncentrēties. Ja tā ir character-driven filma, tad bad luck, personāži bija vāji. Daudzmaz ir aprakstīts vien Rinalds (un pat viņš — tikai beigās, it kā ķeksīša pēc), bet pārējie tēli ir diezgan tukši. Meitenes, izņemot Leldi, vispār nevarēja atšķirt. Dāvja konflikts ar Jāni arī nav līdz galam skaidrs.
  • Scenārijs. Priekš plot-driven, filma bija pārāk īsa. Pēc būtības tur bija tikai četri sižeta virzītāji (tusiņš, ķermenis, nakts aina un pakaļdzīšanās) — vajadzēja piedomāt klāt. Kam bija vajadzīga tā vecāku sižeta līnija, kura pilnīgi neietekmēja sižetu? Kā teiktu Harvijs Vainšteins, griez nost, izskaidrosi voice-overā. Un vēl. “D’ya have to use so many cuss words?” Skaisti, ka tos zini & shit, bet vienā brīdī tas pārtop no “real” uz “ridiculous”.
  • Be modest.

Iesaku arī palasīt Kino Kults atsauksmi.

Filmas treileris