100 filmas, kuras jāredz 2013. gadā

Ta-dā! Pēc vairākām stundām, beidzot ir gatavs episks 2013. gada saraksts. Daži skaidrojumi:

Filmas ir sadalītas 3 grupās. Tās, kuras, ir jau zināms, iznāks Latvijā 2013. gadā; tās, kuras iznāks ASV 2013. gadā; un tās, kuras jau sen iznāca ārpus Latvijas, bet DVD/Blu-ray būs pieejāms tikai 2013. gadā. Tāpēc nav vērts brīnīties, kāpēc, teiksim, 2012. gada hits The Master ir sarakstā.

Filmas ir sadalītas žanros, lai tos būtu vieglāk meklēt. Parasti filma pieder pie vairākiem žanriem (piemēram, Sin City: A Dame to Kill For ir gan crime, gan action, bet Perks of Being a Wallflower ir gan komēdija, gan drāma, gan romantika, gan coming-of-age), tāpēc to robežas ir visai izplūdušas.

Saraksts nav pilns, vēl daudz filmas (it īpaši ārzemju) nebija izrādītas visādos franču kino-festivālos, tāpēc par tām nekas nav zināms. Gada laikā saraksts tiks papildināts.

Klāt pie filmas ir īss apraksts, kāpēc mani šī filma interesē.

Zinātniskā fantastika

Robot & Frank (DVD: 02.2013)

Vieno no labāk novērtētām filmām šogad (88% Tomatos) ar interesantu konceptu. Nākotne. Bijušam zaglim Frenkam dēls uzdāvina robotu, lai tas apkalpotu tēvu. Tā vietā Frenks un robots plāno apzagšanu.

Viena no labāk novērtētām filmām šogad (88% Tomatos) ar interesantu konceptu. Nākotne, bijušam zaglim Frenkam dēls uzdāvina robotu, lai tas apkalpotu tēvu. Tā vietā Frenks un robots plāno apzagšanu. Ocean’s Eleven, with robots and shit.

Oblivion (LV: 12.04.2013)

Ja ne Tomam, tad uzticēšos vismaz Džozefam Kosinski — TRON: Legacy bija labs.

Ja ne Tomam, tad uzticēšos vismaz Džozefam KosinskiTRON: Legacy bija labs.

Upstream Color (US: 04.2013)

Šeina Karūta jauns romantisks trilleris ar zinātniskās fantastikas elementiem, par mīlestību un cilvēku psiholoģiju. O-ok.

Šeina Karūta (Primer) jauns romantisks trilleris ar zinātniskās fantastikas elementiem, par mīlestību un cilvēku psiholoģiju.

Star Trek Into the Darkness (LV: 17.05.2013)

Star Trek rebūts bija viena no feinākām action filmām — to pašu gaidu no otrās daļas.

Star Trek rebūts bija viena no feinākām action filmām — to pašu gaidu no otrās daļas.

After Earth (LV: 07.06.2013)

Ok, došu M. Naitam vēl vienu iespēju. Viņš izmēģina savus spēkus jaunā žanrā (action/sci-fi), varbūt šoreiz sanāks kas labāks nekā The Happening. P.S. Vajag Unbreakable vēlreiz noskatīties.

Ok, došu M. Naitam vēl vienu iespēju. Viņš izmēģina savus spēkus jaunā žanrā (action/sci-fi), varbūt šoreiz sanāks kas labāks nekā The Happening. P.S. Vajag Unbreakable vēlreiz noskatīties.

Pacific Rim (LV: 12.07.2013)

Ja nebūtu Django Unchianed, tad visai iespējams, ka sauktu Giljermo Del Toro projektu par gada filmu. Būs episki.

Ja nebūtu Django Unchained, tad visai iespējams, ka sauktu Giljermo Del Toro projektu par gada filmu. Būs episki.

Last Days on Mars (LV: 19.07.2013)

Vēl viens sci-fi, bet šoreiz spiediens uz Alien/Thing pusi. Vienā no astronautiem ieviesās citplanietiešu parazīts.

Spiediens uz Alien/Thing pusi. Vienā no astronautiem ieviesās citplanētiešu parazīts.

Elysium (LV: 23.08.2013)

Sci-fi šogad veicas — jaunā filma no Nīla Blomkampa (District 9).

Sci-fi šogad veicas — jaunā filma no Nīla Blomkampa (District 9).

Riddick (US: 09.2013)

Ja patīk Pitch Black un The Chronicles of Riddick

Ja patīk Pitch Black un The Chronicles of Riddick.

Gravity (US: 10.2013)

Kopš Children of Men (viena no labākām sci-fi filmām pēdējos 10 gados) pagāja nu jau 7 gadi — mums vajag jauno Kuarona filmu ASAP.

Kopš Children of Men (viena no labākām sci-fi filmām pēdējos 10 gados) pagāja nu jau 7 gadi — mums vajag jauno Kuarona filmu ASAP.

Ender’s Game (US: 11.2013)

Divas populāru grāmatu adaptācijas iznāks Novembrī Amerikā: Ender's Game un Hunger Games sīkvels. Ender's Game par pasauli 70 gadus pēc citplanētiešu uzbrūkuma aktieru ziņā ir visai iespaidīgs — Fords, Kingslijs, Viola Deiviss, Heilija Steinfīlda (True Grit).

Divas populāru grāmatu adaptācijas iznāks Novembrī Amerikā: Ender’s Game un Hunger Games sīkvels. Ender’s Game (par pasauli 70 gadus pēc citplanetiešu uzbrūkuma) aktieru ziņā ir visai iespaidīgs — Fords, Kingslijs, Viola Deivisa, Heilija Steinfīlda (True Grit).

Fantasy

Hansel and Gretel Witch Hunters (LV: 01.02.2013)

Ar Džemu Artertonu un R-reitingu es ceru ka dabūšu to, ko kadreiz man solīja Van Helsing. Tas, ka režisors pirms tam uzfilmēja Dead Snow arī palīdz.

Ar Džemu Artertonu un R-reitingu es ceru ka dabūšu to, ko kadreiz man solīja Van Helsing. Tas, ka somu režisors pirms tam uzfilmēja Dead Snow par zombie-nacistiem arī palīdz. Būs asiņaini.

Oz: The Great and Powerful (LV: 15.03.2013)

Kaut arī treileris ļoti spiež uz Alice in Wonderland vibe, es ticu, ka Semam Reimijam sanāks kaut kas īpašs.

Kaut arī mārketings ļoti spiež uz Alice in Wonderland vibe, es ticu, ka Semam Reimijam sanāks kaut kas īpašs.

Jack the Giant Slayer (LV: 22.03.2013)

Marts būs fantasy mēnesis ar Ozu un Džeku. Kaut arī Valkirija — Braiena SIngera mēģinājums vēstures žanrā — man nelikās nekas īpašs, ar Džeku var kaut kas sanākt. Vismaz tas ir tuvāks X-Meniem.

Marts būs fantasy mēnesis ar Ozu un Džeku. Kaut arī ValkirijaBraiena Singera mēģinājums vēstures žanrā — man nelikās nekas īpašs, ar Džeku var kaut kas sanākt. Vismaz tas ir tuvāks X-Meniem.

The Seventh Son (LV: 18.10.2013)

Sergeja Bodrova fantasy filma būs tumša un episka.

Sergeja Bodrova tumša un episka fantasy filma ar Džefu Bridžesu un Džulianu Mūru (Dude & Maude reunion — gribu Big Lebowski referenci!).

47 Ronin (LV: 27.12.2013)

Šo filmu mēģina uzņemt jau kādus 5-6 gadus, to plānoja rādīt jau 2012, tad vairākas reizes pārbīdīja uz 2013. gada beigām. Bet man liekas, ka ir vērts gaidīt. Šī būs patiesā stāsta fantasy versija, kur 47 samuraji atriebsies par saimnieka nāvi. Raksturo kā Lord of the Rings ar cīnām Gladiatora stilā.

Šo filmu mēģina uzņemt jau kādus 5-6 gadus, to plānoja rādīt jau 2012, tad vairākas reizes pārbīdīja uz 2013. gada beigām. Bet man liekas, ka ir vērts gaidīt. Šī būs patiesā stāsta fantasy versija, kur 47 samuraji atriebsies par saimnieka nāvi. Raksturo kā Lord of the Rings ar cīņām Gladiatora stilā.

The Hobbit: The Desolation of Smaug (LV: 13.12.2013)

Speaking of LOTR, gaidīsim arī otro Hobita daļu. Bet droši vien šoreiz izvairīšos no HFR.

Gaidīsim arī otro Hobita daļu (ar pūķi un zirnekļiem). Bet droši vien šoreiz izvairīšos no HFR.

Animācijas filmas

The Croods (LV: 22.03.2013)

Diemžēl uz Pixar vairs nevar paļauties, ka viņu filma noteiktu būs laba (Cars 2, Brave). Tā vietā skatīsimies uz Dreamwork Animation (How to Train Your Dragon, Kung Fu Pand).

Jauna animācijas filma no Dreamwork Animation (How to Train Your Dragon, Kung Fu Panda).

Monsters University (LV: 14.06.2013)

Monsters Inc. ir viena no mīļākām Pixar multenēm.

Monsters Inc. ir viena no mīļākām Pixar multenēm.

Despicable Me 2 (LV: 12.07.2013)

Pirmā daļa patika.

Pirmā daļa patika.

Cloudy 2: Revenge of the Leftovers (LV: 11.10.2013)

Ja būs tikpat krāšaiņi un gīkiski, tad būs ok. NPH ir atpakaļ.

Ja būs tikpat krāšaiņi un gīkiski, tad būs ok. NPH ir atpakaļ.

Mr. Peabody & Sherman (LV: 22.11.2013)

Vēl viena Dreamworks Animation filma, balstīta pēc  60-to gadu multfilmām.

Vēl viena Dreamworks Animation filma, balstīta pēc 60-to gadu multfilmām.

Komēdijas

John Dies at the End (US: 01.2013)

Gaidu traku filmu no Bubba Ho-Tep režisora!

Gaidu traku filmu no Bubba Ho-Tep režisora!

Warm Bodies (LV: 01.02.2013)

9gagā gada sākumā šo apcēla, jo "atkal Twilight, bet šoreiz ar zombijiem". Man pat vajadzēja taisīt "fixed" komiksu, lai pateiktu, ka Džonatans Levains pirms tam uzņēma The Wackness un arī 50/50, kuru es šogad redzēju jau 3 reizes.

9gagā gada sākumā šo apdirsa, jo “atkal Twilight, bet šoreiz ar zombijiem”. Man pat vajadzēja taisīt atbildes komiksu, lai pateiktu, ka Džonatans Levains pirms tam uzņēma The Wackness un arī 50/50, kuru es šogad redzēju jau 3 reizes. Gaidu labu komēdiju.

A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III (US: 02.2013)

Šogad nebūs jaunās Vesa Andersona filmas (gaidam 2014. gadu), bet iespējams, ka šīs būs aizvietojums. Būs Bils Murejs, Džeisons Švarcmans un Čarlijs Šīns. Bet filmē Romāns Kopolla, kas kopā ar Vesu un Džeisonu uzrakstīja The Darjeeling Limited.

Šogad nebūs jaunās Vesa Andersona filmas (gaidam 2014. gadu), bet iespējams, ka šīs būs aizvietojums. Bils Murejs, Džeisons Švarcmans un Čarlijs Šīns spēlē, bet filmē Romāns Kopola, kas kopā ar Vesu un Džeisonu uzrakstīja The Darjeeling Limited.

Perks of Being a Wallflower (DVD: 02.2013)

Emma un viena no gaidītākām coming-of-age filmām šogad.

Emma un viena no gaidītākām coming-of-age filmām šogad.

The To Do List (LV: 01.03.2013)

I am a sucker for good teen romantic comedies. Un es ticu, ka Obrija "Eiprila" Plaza un Donalds "Trojs" Glovers izvēlējās kaut ko labu.

I am a sucker for good teen romantic comedies. Un es ticu, ka Obrija “Eiprila” Plaza un Donalds “Trojs” Glovers izvēlējās kaut ko labu.

21 and Over (US: 03.2013)

Kā jau teicu, a sucker for teen romcoms. Izskatās, ka stiprs pozicionējums uz Project X, bet es vairāk ceru, ka būs uz Superbad pusi.

Kā jau teicu, a sucker for teen romcoms/coming-of-age films. Izskatās, ka varētu būt lidzīgs Project X vai arī Superbad.

The Incredible Burt Wonderstone (LV: 19.04.2013)

Kerijs un Karels (un Bušemi). Ceru, ka būs vairāk uz Bruce pusi, nevis uz Evan.

Kerijs un Karels (un Bušemi). Ceru, ka būs vairāk uz Bruce pusi, nevis uz Evan.

About Time (LV: 19.04.2013)

No visa simtnieka, šī ir viena no gaidītākām filmām. Ričarda Kērtisa (Love Actually, The Boat The Rocked, Notting Hill scenārijs) filma par ceļošanu laikā. AMD.

No visa simtnieka, šī ir viena no gaidītākām filmām. Ričarda Kērtisa (Love Actually, The Boat The Rocked, Notting Hill scenārijs) filma par ceļošanu laikā. AMD.

Admission (LV: 10.05.2013)

Pirmā Fejas filma pēc 30 Rock izbeigšanas un Pols Veitcs, kam parasti ir labas komēdijas (ar brāli uzņēma About a Boy, American Pie). Bet viņš uzfilmēja arī Little Fockers.

Pirmā Fejas filma pēc “30 Rock” beigšanas un Pols Veitcs, kam parasti ir labas komēdijas (ar brāli uzņēma About a Boy, American Pie). Bet viņš uzfilmēja arī Little Fockers, you were warned.

The Bling Ring (FR: 06.2013)

Balstīts pēc patiesiem notikumiem, kriminālā komēdija par tīniem, kas apzog slavenību mājas. Sofija Kopola (Somewhere, Lost in Translation) filmē, Emma spēlē.

Balstīts pēc patiesiem notikumiem, kriminālā komēdija par tīņiem, kas apzog slavenību mājas. Sofija Kopola (Somewhere, Lost in Translation) filmē, Emma spēlē.

Much Ado About Nothing (US: 06.2013)

Starp visām Avengers lietām Vīdons 12 dienās paspēja ar draugiem (Filions!) safilmēt mūsdienu Šekspīru.

Starp visām Avengers lietām Vīdons 12 dienās paspēja ar draugiem (Filions!) safilmēt mūsdienu Šekspīru.

This is the End (LV: 13.09.2013)

Beidzot iznāk Seta Rogena un Evana Goldberga (Superbad, Pineapple Express) režijas debija, kuru jau gaidu vairākus gadus, kopš šī klipa:

Beidzot iznāk Seta Rogena un Evana Goldberga (Superbad, Pineapple Express) režijas debija, kuru jau gaidu vairākus gadus, kopš šī klipa:

The World’s End (LV: 11.10.2013)

Cornetto triloģija nobeigums no Edgara Raita, Saimona Pega un Nika Frosta. Šoreiz Pegs būs traks, bet Frosts būs mierīgs.

Cornetto triloģijas nobeigums no Edgara Raita, Saimona Pega un Nika Frosta. Šoreiz Pegs būs traks, bet Frosts būs mierīgs.

The Secret Life of Walter Mitty (LV: 27.12.2013)

1947. gada komēdijas (ar fantastikas elementiem) rīmeiks par reportieri/sapņotāju, kam pietrūkst piedzīvojumu dzīvē. Bens Stilers filmē un atveido galveno lomu. Bet vēl būs Adams Skots, Peitons Osvalts un Kristena Vīga.

1947. gada komēdijas (ar fantastikas elementiem) rīmeiks par reportieri/sapņotāju, kam pietrūkst piedzīvojumu dzīvē. Bens Stilers filmē un atveido galveno lomu. Bet vēl būs Adams Skots, Peitons Osvalts un Kristena Vīga.

Anchorman: The Legend Continues (US: 12.2013)

Visi ir atpakaļ, lai safilmētu izcilo turpinājumu!

Visi ir atpakaļ, lai safilmētu izcilo turpinājumu!

Sightseers (2013)

Melna komēdija no Kill List režisora.

Melna komēdija no Kill List režisora.

Frances Ha (2013)

Ļoti labas atsauksmes par jauno Noa Baumbaha (Greenberg, The Squid and the Whale) filmu.

Ļoti labas atsauksmes par jauno Noa Baumbaha (Greenberg, The Squid and the Whale) filmu.

Townies (2013)

Zaks Efrons spēlēs koledžas brālības biedru, kas padara sava kaimiņa (Rogens) dzīvi par elli. Filmē Nikolas Stolers (Get Him To The Greek).

Zaks Efrons spēlēs koledžas brālības biedru, kas padara sava kaimiņa (Rogens) dzīvi par elli. Filmē Nikolas Stolers (Get Him To The Greek).

Party Down (2013)

Filma, kas turpina Roba Tomasa kulta seriālu Party Down. Ļoti svarīga filma, jo tā dos Tomasam argumentu Veronica Mars filmai.

Filma, kas turpina Roba Tomasa kulta seriālu Party Down. Ļoti svarīga filma, jo tā dos Tomasam argumentu Veronica Mars filmai.

Action

The Last Stand (LV: 25.01.2013)

He's back. Nu jau trešo(?) reizi. Bet spriežot pēc atsauksmēm, viņiem izdevās labs 80-to bojeviks. Palīdz arī tas, ka to uzņēma I Saw the Devil režisors.

He’s back. Nu jau trešo(?) reizi. Bet spriežot pēc atsauksmēm, viņiem izdevās labs 80-to bojeviks. Palīdz arī tas, ka to uzņēma I Saw the Devil režisors.

Zero Dark Thirty (LV: 08.02.2013)

I smell Oscars! Bigelova (The Hurt Locker) atgriežas pie kara filmām. Ar šo vispār viņai paveicās — kamēr filmēja Osamu jau saķera.

I smell Oscars! Bigelova (The Hurt Locker) atgriežas pie kara filmām. Ar šo vispār viņai paveicās — kamēr filmēja Osamu jau saķera.

A Good Day To Die Hard (LV: 15.02.2013)

Man vienalga, Live Free or Die Hard bija õsom (kaut arī R reitingu tomēr vajag). Un es arī piekto skatīšos.

Man vienalga, Live Free or Die Hard bija õsom (kaut arī R reitingu tomēr vajag). Un es arī piekto skatīšos.

Hummingbird vs Parker (LV: 01.03.2013 un 22.03.2013)

Hm.. vai arī marts ir Steitema/Kino Kulta mēnesis — veseli divi steitemviki!

Hm.. vai arī marts nav fantasy mēnesis, bet gan Steitema/Kino Kulta mēnesis — veseli divi steitemviki!

G.I. Joe: Retaliation (LV: 29.03.2013)

Šovasar filmai bija reālas problēmas ar test-skrīningu. Cerams, ka studijas lēmums to pārbīdīt (zaudējot vairākus miljonus, kurus viņi ieguldīja mārketingā) būs izdevies.

Šovasar filmai bija reālas problēmas ar test-skrīningu. Cerams, ka studijas lēmums to pārbīdīt (zaudējot vairākus miljonus, kurus viņi ieguldīja mārketingā) būs izdevies.

Dead Man Down (LV: 12.04.2013)

Man patīk tā tendence importēt ārzemju režisorus Holivudā. Arī 2013. gadā vairākas tādas filmas būs: Stoker,  Hansel and Grethen

Man patīk tā tendence importēt ārzemju režisorus Holivudā. Arī 2013. gadā vairākas tādas filmas būs: Stoker, Hansel and Grethen.

Pain & Gain (US: 04.2013)

Bejs atgriežās pie saknēm? Gaidu Bad Boys veida filma.

Bejs atgriežās pie saknēm? Gaidu Bad Boys veida filma.

Machete Kills (RU: 04.2013)

Skatīšos šī kadra dēļ.

Skatīšos šī kadra dēļ.

Iron Man 3 (LV: 03.05.2013)

Pirmā filma no The Avengers otrās fāzes. Sola tumšāku Toniju Stārku.

Pirmā filma no Avengers otrās fāzes. Sola tumšāku Toniju Stārku.

Fast Six (LV: 24.05.2013)

Nezinu, vai kāds gaidīja, ka no 4. daļas var pilnīgi pārveidot franšīzi, uztaisot to par vienu no foršākām action sērijām. Gaidu sesto daļu, lai pārliecinātos, ka jaunā formula joprojām strādā.

Nezinu, vai kāds gaidīja, ka no 4. daļas var pilnīgi pārveidot franšīzi, uztaisot to par vienu no foršākām action sērijām. Gaidu sesto daļu, lai pārliecinātos, ka jaunā formula joprojām strādā.

Man of Steel (LV: 28.06.2013)

Supermens no Snaidera (Watchmen, 300) = jābūt spilgti.

Supermens no Snaidera (Watchmen, 300) = jābūt spilgti.

World War Z (LV: 28.06.2013)

Tāpat kā ar G. I. Joe 2, šo filmu bija ieplānots rādīt daudz ātrāk. Bet tā kvalitāte bija ne visai laba. Tomēr ticu ka Marks Forsters (Quantum of Solace) ar Deimona Lindelofa pārrakstītu scenāriju spēs radīt kaut ko interesantu.

Tāpat kā ar G.I. Joe 2, šo filmu bija ieplānots rādīt daudz ātrāk. Bet tā kvalitāte bija ne visai laba. Tomēr ticu ka Marks Forsters (Quantum of Solace) ar Deimona Lindelofa pārrakstītu scenāriju spēs radīt kaut ko interesantu.

The Lone Ranger (LV: 05.07.2013)

Gribu redzēt Tonto no Džonija. Un spriežot pēc kadriem, Verbinski skaisti visu uzfilmēs.

Gribu redzēt Tonto no Džonija. Un spriežot pēc kadriem, Verbinski skaisti visu uzfilmēs.

Wolverine (LV: 19.07.2013)

National Geographic doķene?

National Geographic doķene?

300: Rise of an Empire (LV: 02.08.2013)

Man patika 300, tāpēc nevarēju nepievienot šo, bet ir bažas par režisoru. Snaidera vietā ir kāds džeks, kas pirms tam uzfilmēja tikai drāmu Smart People.

Man patika 300, tāpēc nevarēju nepievienot šo, bet ir bažas par režisoru. Snaidera vietā ir kāds džeks, kas pirms tam uzfilmēja tikai drāmu Smart People.

R.I.P.D. (LV: 09.08.2013)

Kaut arī Reinoldsam neiet ar komiksiem (Green Lantern, X-Men Origins: Wolverine), šī filma ar Džefu Bridžesu izklausās interesanti: Rest in Peace Department ir policijas departaments, kur mirušie policisti cīnās pret monstriem & shit.

Kaut arī Reinoldsam neiet ar komiksiem (Green Lantern, X-Men Origins: Wolverine), šī filma ar Džefu Bridžesu izklausās interesanti: Rest in Peace Department ir policijas departaments, kur mirušie policisti cīnās pret monstriem & shit. Interesanti, ka šo filmē RED režisors (bija labs gabals), bet RED 2 iznāks tajā pašā dienā.

Kick-Ass 2 (LV: 30.08.2013)

Vajag noskatīties vismaz tāpēc, ka Keidžu šoreiz aizvietos Kerijs.

Vajag noskatīties vismaz tāpēc, ka Keidžu šoreiz aizvietos Kerijs.

The Tomb (LV: 27.09.2013)

Slajam vajadzēs izbēgt no cietuma, kuru viņš pats uzbūvēja, lai no tā nevarētu izbēgt. Viņam palīdzēs Švarcs. Ta-dah!

Slajam vajadzēs izbēgt no cietuma, kuru viņš pats uzbūvēja, lai no tā nevarētu izbēgt. Viņam palīdzēs Švarcs. Ta-dah!

Sin City: A Dame to Kill For (LV: 04.10.2013)

8 gadus mēs šo gaidījām! Beidzot varēs atkal izbaudīt Sin City stilīgo pasauli uz lielā ekrāna. P.S. Džesika Alba arī būs.

8 gadus mēs šo gaidījām! Beidzot varēs atkal izbaudīt Sin City stilīgo melnbalto pasauli uz lielā ekrāna. P.S. Džesika Alba arī būs.

Thor: The Dark World (LV: 15.11.2013)

No vienas puses Kenets Brana otro daļu nefilmēs. No otras puses, to filmēs Alans Teilors — bieži filmēja Game of Thrones sērijas. Bet mani interesē, kā  Tors salaboja tiltu, lai atlidotu uz Zemi Avendžeros.

No vienas puses Kenets Brana otro daļu nefilmēs. No otras puses, to filmēs Alans Teilors — bieži filmēja Game of Thrones sērijas. Bet mani interesē, kā Tors salaboja tiltu, lai atlidotu uz Zemi Avendžeros.

The Hunger Games: Catching Fire (US: 11.2013)

No otras puses, Hunger Games toties ir Dženifera Lourense.

Hunger Games turpinājums.

Kriminālfilmas

Gangster Squad (LV: 11.01.2013)

Pirmais "Kinoblogeri piedāvā" seanss šogad filmai, kuras mērķis ir atsvaidzināt gangsteru kino mūsdienu paaudzei. Emma Stouna, Goslings, Pens, Brolins. Un Rubens Fleišers (Zombieland) režisē!

Pirmais “Kinoblogeri piedāvā” seanss šogad filmai, kuras mērķis ir atsvaidzināt gangsteru kino mūsdienu paaudzei. Emma Stouna, Goslings, Pens, Brolins. Un Rubens Fleišers (Zombieland) režisē!

Django Unchained (LV: 17.01.2013)

 Kventina filma, kura jau iekļāva vairāku amerikāņu kritiķu topos no 2012. gada. Pie mums tikai 17. janvāri, kad būs īpašais "Kinoblogeri piedāvā" seanss. Biļetes jau var nopirkt, bet, gaidot filmu, var izlasīt iespaidīgo Roberta Kulenko rakstu par spaghetti vesterniem.

Kventina filma, kura jau iekļāva vairāku amerikāņu kritiķu topos no 2012. gada. Pie mums tikai 17. janvāri, kad būs īpašais “Kinoblogeri piedāvā” seanss. Biļetes jau var nopirkt, bet, gaidot filmu, var izlasīt iespaidīgo Roberta Kulenko rakstu par spaghetti vesterniem.

Only God Forgives (DK: 05.2013)

Jaunā filma no Goslinga un Refna (Drive), par cīņu starp policistu un gangsteri Taizemē.

Jauna filma no Goslinga un Refna (Drive), par boksa cīņu starp policistu un gangsteri Taizemē.

Prisoners (LV: 20.09.2013)

Incendies (nominēts uz Oskaru 2011 Best Foreign Film kategorijā) režisoram šogad ir ieplānotas divas filmas ar Džeiku Gilenhālu: Prisoners un An Enemy. Kā papildus motivācija, Prisoners scenārijs bija iekļauts, tā teikt, 2009. gada Black List, kur nokļūst visi izcilie scenāriji, kuri vēl netiek uzņemti.

Incendies (nominēts uz Oskaru 2011 Best Foreign Film kategorijā) režisoram šogad ir ieplānotas divas filmas ar Džeiku Gilenhālu: Prisoners un An Enemy. Kā papildus motivācija, Prisoners scenārijs bija iekļauts, tā teikt, 2009. gada Black List, kur nokļūst visi izcilie scenāriji, kuri vēl netiek uzņemti.

Runner, Runner (LV: 27.09.2013)

Džema! Ok, šīnī filmā par azartspēlēm no Lincoln Lawyer režisora vēl ir Afleks, Timberleiks un Ocean's Thirteen/Rounders scenāristi.

Džema! Ok, šīnī filmā par azartspēlēm no Lincoln Lawyer režisora vēl ir Afleks, Timberleiks un Ocean’s Thirteen/Rounders scenāristi.

The Wolf of Wall Street (US: 08.2013)

DiKaprio un Skorsesi ir atkal kopā!

DiKaprio un Skorsesi ir atkal kopā!

Malavita (US: 10.2013)

Gangster filma. Ar De Niro un Tomiju Lī Džounsu. No Lūka Besona.

Gangster filma. Ar De Niro un Tomiju Lī Džounsu. No Lūka Besona.

Oldboy (US: 11.2013)

Oldboy bija vieno no iespaidīgākām filmām pēdējos desmit gados. Interesanti, ko ar to spēs izdarīt Spaiks Lī. Džošs Brolins atveidos galveno lomu.

Oldboy bija vieno no iespaidīgākām filmām pēdējos desmit gados. Interesanti, ko ar to spēs izdarīt Spaiks Lī. Džošs Brolins atveidos galveno lomu.

The Place Beyond the Pines (LV: 26.04.2013)

Janvāris noteikti ir Goslinga mēnesis. Goslings un Dereks Sienfrenks atkal darbojas kopā pēc visai iespaidīgas filmas Blue Valentine. Šoreiz tā būs par attiecībām starp dēlu un tēvu.

Janvāris noteikti ir Goslinga mēnesis. Goslings un Dereks Sienfrenks atkal darbojas kopā pēc visai iespaidīgas filmas Blue Valentine. Šoreiz tā būs par attiecībām starp dēlu un tēvu.

Trilleri

Compliance (DVD: 01.2013)

Šīs trilleris ir balstīts pēc patiesā stāsta; McDonald's restorāna menedžerei piezvanīja nepazīstams "policijas darbinieks" un prasīja izmeklēt zādzību —izjautāt vienu no restorāna darbiniecēm.

trilleris ir balstīts pēc patiesā stāsta; McDonald’s restorāna menedžerei piezvanīja nepazīstams “policijas darbinieks” un prasīja izmeklēt zādzību — izjautāt/izmeklēt/pazemot/izvairot vienu no restorāna darbiniecēm.

Flight (LV: 22.02.2013)

Detektīvs/trilleris no Roberta Zemekisa. Īberts jau ielika savā 2012. gada topā.

Detektīvs/trilleris no Roberta Zemekisa. Īberts jau ielika savā 2012. gada topā.

Stoker (LV: 03.2013)

Pirmā amerikāņu filma no Čan-Vūk Parka, Oldboy režisora.

Pirmā amerikāņu filma no Čan-Vūk Parka, Oldboy režisora.

Odd Thomas (LV: 03.05.2013)

trilleris pēc Kunca grāmatas par gaišreģi Tomasu. Izklausās pēc interesantas noir filmas, vienīgi režisors ir Somers (Van Helsing, G.I. Joe: The Rise of Cobra, The Mummy)

trilleris pēc Kunca grāmatas par gaišreģi Tomasu. Izklausās pēc interesantas noir filmas, vienīgi režisors ir Somers (Van Helsing, G.I. Joe: The Rise of Cobra, The Mummy)

Now You See Me (LV: 14.06.2013)

Now You See Me ir 40% Ocean's Eleven, 40% The Prestige, 10% Zombieland, 5% Brothers Bloom un 5% Inception.

Now You See Me ir 40% Ocean’s Eleven, 40% The Prestige, 10% Zombieland, 5% Brothers Bloom un 5% Inception.

The Counselor (US: 11.2013)

Atkal Pits un Fasbenders, bet tagad Ridlija Skota trillerī The Counselor. Bonuss: scenāriju rakstīja Kormaks Makkārtijs (The Road, No Country for Old Men)

Atkal Pits un Fasbenders, bet tagad Ridlija Skota trillerī The Counselor. Bonuss: scenāriju rakstīja Kormaks Makkārtijs (The Road, No Country for Old Men)

Magic Magic

Maikls Sera šausmenē. Filma ir jau pieņemta uz Sundance kinofestivālu. Drīz dzirdēsim pirmās atsauksmes.

Maikls Sera šausmenē. Filma ir jau pieņemta uz Sundance kinofestivālu. Drīz dzirdēsim pirmās atsauksmes.

Šausmenes

Maniac (UK: 03.2013)

Ilaidža palika diezgan aktīvs šausmju filmu žanrā. Viņš atvera savu production studiju The Woodshed, un spēlē trilleros un šausmenēs Cooties, Grand Piano, Open Windows. Cerams, ka martā varēsim parbaudīt, cik creepy viņš ir filmā Maniac (kaut arī mēs to jau redzējām Sin City filmā — gana creepy).

Ilaidža palika diezgan aktīvs šausmu filmu žanrā. Viņš atvera savu production studiju The Woodshed, un spēlē trilleros un šausmenēs Cooties, Grand Piano, Open Windows. Cerams, ka martā varēsim parbaudīt, cik creepy viņš ir filmā Maniac (kaut arī mēs to jau redzējām Sin City filmā — gana creepy).

The ABCs Of Death (US: 03.2013)

Šausmu īsfilmu antaloģija (V/H/S) izskatās visai interesanti un freaky.

Šausmu īsfilmu antaloģija (V/H/S) izskatās visai interesanti un freaky.

Carrie (US: 10.2013)

Pēdējos gados nebija pārāk daudz labu šausmu filmu. Bet rīmeiki bija ok (Halloween, Friday the 13th, The Last House on the Left, I Spit on Your Grave). Varbūt šīs būs labs.

Pēdējos gados nebija pārāk daudz labu šausmu filmu. Bet rīmeiki bija ok (Halloween, Friday the 13th, The Last House on the Left, I Spit on Your Grave). Varbūt šīs būs labs.

Evil Dead (LV: 10.05.2013)

Kā jau teicu, pirmais kadrs man ne visai patika, bet vienalga būs jāskatās (Diablo Koudija palīdzēja rakstīt scenāriju). Un atkal importētais režisors.

Kā jau teicu, pirmais kadrs man ne visai patika, bet vienalga būs jāskatās (Diablo Koudija palīdzēja rakstīt scenāriju). Un atkal importētais režisors.

Jurassic Park 3D (LV: 14.06.2013)

Diemžēl Star Wars 3D pie mums pagaidām nav ieplānots rādīt. Bet vismaz Jurassic Park uz lielā ekrāna redzēsim.

Diemžēl Star Wars 3D pie mums pagaidām nav ieplānots rādīt. Bet vismaz Jurassic Park uz lielā ekrāna redzēsim.

Mama (LV: 07.06.2013)

Vienreiz jau uzticējāmies Del Toro, kad viņš producēja The Orphanage — sanāca dikti laba šausmu filma. No šīs gaidīsim to pašu.

Vienreiz jau uzticējāmies Del Toro, kad viņš producēja The Orphanage — sanāca dikti laba šausmu filma. No šīs gaidīsim to pašu.

You’re Next (US: 08.2013)

Beidzot iznāk šausmene, kuru jau rādīja Toronto kinofestivālā 2011. gadā — tur tā ieguva diezgan labas atsauksmes ("bailīga un smieklīga").

Beidzot iznāk šausmene, kuru jau rādīja Toronto kinofestivālā 2011. gadā — tur tā ieguva diezgan labas atsauksmes (“bailīga un smieklīga”).

М.О.Ж. (2013)

Rudenī ir ieplānota Aika Karapetjana jauna filma — iespējams, ka pirmā šausmene Latvijā.

Rudenī ir ieplānota Aika Karapetjana jauna filma — iespējams, ka pirmā šausmene Latvijā.

Open Windows (2013)

Jau minēju, ka šī ir viena no šausmenēm, kurā piedalās Ilaidža. Bet te galvenais, ka to filmē Načo Vigalondo (Extraterrestrial, Timecrimes). Un Saša Greja arī netraucē.

Jau minēju, ka šī ir viena no šausmenēm, kurā piedalās Ilaidža. Bet te galvenais, ka to filmē Načo Vigalondo (Extraterrestrial, Timecrimes). Un Saša Greja arī netraucē.

The Conjuring (LV: 09.08.2013)

Jaunā Džeimsa Vana (Saw, Insidious, Death Sentence) šausmene.

Jaunā Džeimsa Vana (Saw, Insidious, Death Sentence) šausmene.

Drāmas

The Sessions (LV: 18.01.2013)

Džons Houks (Winter's Bone spēlēs rakstnieku un žurnālistu Marku O'Brajenu, kas ir "ieslodzīts" negatīvā spiediena ventilatorā. 38 gadu vecumā viņš nolemj zaudēt savu nevainību.

Džons Houks (Winter’s Bone, Martha Marcy May Marlene) spēlēs rakstnieku Marku O’Brajenu, kas ir “ieslodzīts” negatīvā spiediena ventilatorā. 38 gadu vecumā viņš nolemj zaudēt savu nevainību. Optimisks stāsts balstīts uz patiesiem notikumiem.

Before Midnight (US: 01.2013)

Septembrī pavisam negaidīti Linklaters, Houks un Delpija pabeidza filmēt turpinājumu filmām Before Sunrise (1995) un Before Sunset (2004).

Septembrī pavisam negaidīti Linklaters, Houks un Delpija pabeidza filmēt turpinājumu filmām Before Sunrise (1995) un Before Sunset (2004).

The Paperboy (DVD: 01.2013)

Vienai no provokatīvākām filmām šogad Kannu festivālā jau sola kulta statusu.

Vienai no provokatīvākām filmām šogad Kannu festivālā jau sola kulta statusu.

Promised Land (LV: 08.02.2013)

Kaut arī filmai ir mixed reviews, bet to uzfilmēja Gas Van Sents, bet scenāriju raktīja pats Deimons un Krasinski.

Kaut arī filmai ir mixed reviews, bet to uzfilmēja Gas Van Sents, bet scenāriju raktīja pats Deimons un Krasinski.

Inside Llewyn Davis (US: 02.2013)

Brāļu Koēnu mūzikas drāma ar Timberleiku, Keriju Maliganu un Džonu Gūdmenu.

Brāļu Koēnu mūzikas drāma ar Timberleiku, Keriju Maliganu un Džonu Gūdmenu.

The Master (DVD: 02.2013)

Dikti žēl, ka pie mums to nerādīja. Gaidīsim Februāri, kad uz DVD uznāks jauns Pola Tomasa Andersona šedevrs.

Dikti žēl, ka pie mums to nerādīja. Gaidīsim Februāri, kad uz DVD uznāks jauns Pola Tomasa Andersona šedevrs.

Smashed (DVD: 03.2013)

Ļoti labas atsauksmes par šo drāmu par alkohola atkarību (it īpaši par aktieriem — Āronu "Džesiju" Polu un Meriju "Ramonu" Vinstēdu). Vajadzēs skatīties, bitch.

Ļoti labas atsauksmes par šo drāmu par alkohola atkarību (it īpaši par aktieriem — Āronu “Džesiju” Polu un Meriju “Ramonu” Vinstēdu). Vajadzēs skatīties, bitch.

Nymphomaniac (DK: 05.2013)

Trīra filma par jaunās meitenes erotiskiem piedzīvojumiem. Sexy stuff.

Trīra filma par jaunās meitenes erotiskiem piedzīvojumiem. Sexy stuff.

To the Wonder (LV: 05.07.2013)

Terenss Maliks ir slavens ar to, cik lielas pauzes viņš ņem starp filmām. Starp Days of Heaven un The Thin Red Line  pagāja 20 gadi. Pēc The New World viņš nefilmēja 6 gadus pirms The Tree of Life. Kaut kas ir mainījies, jo 2013-2014 gados viņam ir paredzētas 4 filmas! Sāksim ar To the Wonder.

Terenss Maliks ir slavens ar to, cik lielas pauzes viņš ņem starp filmām. Starp Days of Heaven un The Thin Red Line pagāja 20 gadi. Pēc The New World viņš nefilmēja 6 gadus pirms The Tree of Life. Kaut kas ir mainījies, jo 2013-2014 gados viņam ir paredzētas 4 filmas! Sāksim ar To the Wonder.

Don Jon’s Addiction (RU: 09.2013)

Levita pirmā režijas filma. Tās dēļ viņš atteicās no Django Unchained. Cerams, ka būs tā vērts.

Levita pirmā režijas filma. Tās dēļ viņš atteicās no Django Unchained. Cerams, ka būs tā vērts.

Captain Phillips (LV: 25.10.2013)

Toms Henks spēlēs ASV kūģa kapteini, kuru sagūstīja somaliešu pirāti. Balstīts pēc patiesiem notikumiem, filmē Pols Grīngrass (The Bourne Ultimatum, United 93).

Toms Henks spēlēs ASV kūģa kapteini, kuru sagūstīja somaliešu pirāti. Balstīts pēc patiesiem notikumiem, filmē Pols Grīngrass (The Bourne Ultimatum, United 93).

Saving Mr. Banks (US: 12.2013)

Biogrāfijas filma par Mary Poppins adaptāciju. Toms Henks spēlēs Voltu Disneju.

Biogrāfijas filma par Mary Poppins adaptāciju. Toms Henks spēlēs Voltu Disneju.

The Disappearance of Eleanor Rigby: Hers un The Disappearance of Eleanor Rigby: His

Interesants projekts, divas filmas rāda pāra attiecības no abām pusēm.

Interesants projekts, divas filmas rāda pāra attiecības no abām pusēm.

Vēsturiskās filmas

Anna Karenina (LV: 18.01.2013)

Skaisti un episki. Neko citu no Džo Raita negaidu (Pride & Prejudice, Atonement).

Skaisti un episki. Neko citu no Džo Raita negaidu (Pride & Prejudice, Atonement).

Lincoln (LV: 25.01.2013)

Neesmu baigais vēsturisko biopiku fans, bet šīs izskatās visai kvalitatīvi: Dejs Luiss, Levits, Spilbergs.

Neesmu baigais vēsturisko biopiku fans, bet šīs izskatās visai kvalitatīvi: Dejs Luiss, Levits, Spilbergs.

Les Miserables (LV: 08.02.2013)

Vēl viena filma, kurai jau tagad sola visādus Oskarus. Un ar Tomu Hūperu (The King's Speech) tā varētu būt.

Vēl viena filma, kurai jau tagad sola visādus Oskarus. Un ar Tomu Hūperu (The King’s Speech) tā varētu būt.

The Great Gatsby (LV: 17.05.2013)

Vienu noteikti var pateikt, šī būs viena skaista filmas — Bazs Lūrmans filmē. Un arī aktieri nepievils: Leo, Kerija Maligana, Džoels Edžertons, Aila Fišera un ex-Spaidijs Tobijs.

Vienu noteikti var pateikt, šī būs viena skaista filmas — Bazs Lūrmans filmē. Un arī aktieri nepievils: Leo, Kerija Maligana, Džoels Edžertons, Aila Fišera un ex-Spaidijs Tobijs.

Twelve Years a Slave (BR: 09.2013)

Trešais Fasbenders/Stīva Makvīna kopdarbs (Hunger, Shame). Klāt ir arī Pits, Benedikts Kamberbatčs, Pols Dano, Pols Džiamati un Omars no The Wire!

Trešais Fasbendera/Stīva Makvīna kopdarbs (Hunger, Shame), šoreiz par vērgu tiesībām. Klāt ir arī Pits, Benedikts Kamberbatčs, Pols Dano, Pols Džiamati un Omars no The Wire!

The Monuments Men (US: 12.2013)

Monuments Men, tā sauca armijas grupu, kas mēģināja izglābt vēsturiskos mākslas darbus pirms Hitlers tos iznīcināja. Filmēs Klūnijs, spēlēs Klūnijs, Kreigs un Blanšeta.

Monuments Men, tā sauca armijas grupu, kas mēģināja izglābt vēsturiskos mākslas darbus pirms Hitlers tos iznīcināja. Filmēs Klūnijs, spēlēs Klūnijs, Kreigs un Blanšeta.

Ārzemju

Rust & Bone (LV: 01.02.2013)

Man ļoti paveicās šo filmu jau redzēt un teikšu, ka tā ir viena no labākām filmām šogad. Par mīlestību un atbildību.

Man ļoti paveicās šo filmu jau redzēt un teikšu, ka tā ir viena no labākām filmām šogad. Par mīlestību un atbildību.

Tabu (2013)

Arī Tabu bieži parādās 2012. gada top-10 sarakstos. Gaidīsim DVD.

Arī Tabu bieži parādās 2012. gada top-10 sarakstos. Gaidīsim DVD.

Jesus Fucking Christ, beidzot. Nekad vairs netaisīšu tik garus rakstus. Nākamgad, top-5 un viss. Starp citu, ja jūs veidotu top-5 no gaidītākām filmām šogad — kādas filmas tur būtu?